Skip to content

Jak probíhá nákup nemovitosti

Jak tedy probíhá nákup nemovitosti v Bulharsku?

Po výběru nemovitosti,která bude splňovat Vaše požadavky, spolu sepíšeme rezervační smlouvu. Součástí rezervační smlouvy je ujednání o složení zálohy.

Rezervační smlouva obsahuje smluvní záruku vrácení veškeré zaplacené částky pokud by nedošlo k přepisu nemovitosti na Vás jako nového majitele do 90 dnů od složení zálohy a to z jakéhokoliv důvodu na straně prodávajícího nebo realitní kanceláře.

Ve chvíli, kdy budou v Bulharsku nachystány dokumenty k přepisu nemovitosti, poskytnu Vám podklady k zaslání platby za nemovitost na účet naší partnerské advokátní kanceláře v Bulharsku.

Po zaplacení si v souladu s Vašimi možnostmi domluvíme termín přepisu nemovitosti v Bulharsku.

Celý proces od výběru nemovitostí po přepis obvykle trvá mezi jedním a dvěmi měsíci, podle toho,kdo je původním majitelem.

Obvykle jde o cizince, často i ze zemí mimo EU, proto se může procedura nákupu nemovitosti protáhnout na dva měsíce, zcela vyjímečně i déle.

Umíme zařídit převod nemovitosti i bez Vaší účasti prostřednictvím plné moci, pokud si to budete přát.

Termín přepisu nemovitosti dojednáme tak, abych byl osobně v Bulharsku přítomen a doprovázel Vás.

Na místě poté proběhne jednání u advokáta, kde se uzavře smlouva o nákupu nemovitosti, k dispozici Vám bude certifikovaný překladatel z bulharštiny do češtiny.

Po přípravě smlouvy v advokátní kanceláři následuje jednání na notářství, kdy místní notář provede notářský zápis o koupi nemovitosti a tímto se stanete majitelem nemovitosti v Bulharsku.

Poté Vám ve spolupráci s advokátní kanceláří zařídím přepis energií z původního majitele na Vás.

V naší nabídce nenajdete ceny v EUR pouze za apartmán s tím, že všechny služby platíte navíc, ať už se jedná o advokátní služby, notáře, provizi realitní kanceláře a podobně, naše ceny jsou konečné v korunách s tím, že předem přesně víte, kolik bude konečná pořizovací cena apartmánu se vším, co k tomu patří.

Po podpisu smlouvy u notáře vám předám klíče k nemovitosti a můžete jí ihned používat.

Prodáváme převážně apartmány a domy, které nejsou nové, proto je nutné počítat s potřebnými  úpravami a opravami.

O stavu každé nemovitosti Vás budu předem podrobně informovat.

Apartmány a domy jsou obvykle součástí resortů, což s sebou nese výhodu používání vybavení resortu jako jsou bazény, dětská hřiště, sportoviště atd, to ale znamená i povinnost poplatku resortu, který je různý, obvykle mezi 12 a 20 eur za metr čtvereční a rok, u běžného apartmánu 2 kk bývají tyto poplatky řádově mezi 700  až 1 000 EUR ročně.

IMG_20210922_070107